Gabinet Olbrachta 23 tel. (22) 666 33 88    ❘    Gabinet Skalskiego 1 tel. 505 022 828    ❘    Gabinet Skarbka z Gór 130 tel. (22) 744 70 86

Dental Spa Protetyka Warszawa Wola Olbrachta Saska Gocław Skalskiego Białołęka Skarbka z Gór
Protetyka Wola Gocław Białołęka Warszawa
To jest linia
Dental Spa Protetyka Warszawa Wola Olbrachta Saska Gocław Skalskiego Białołęka Skarbka z Gór

Leczenie protetyczne w stomatologii.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem braków zębowych oraz odbudową zniszczonych lub złamanych zębów.

To jest linia

Korony dentystyczne porcelanowe odbudowują lub wzmacniają uszkodzony ząb. Wykonuje się je w przypadku znacznego zniszczenia naturalnej korony zęba w wyniku próchnicy lub po urazie, w celu wzmocnienia po leczeniu kanałowym, do uzupełnienia braku zęba po wykonaniu implantu lub ze względów estetycznych (przy trwałym przebarwieniu lub defekcie szkliwa). Przymocowanie korony zębowej protetycznej często wiąże sie z wykonaniem wkładu koronowo–korzeniowego. Jest to rodzaj „ sztyftu” osadzonego na stałe w korzeniu zęba.


Korony protetyczne wykonywane są z porcelany na podbudowie metalowej (złoto, stal dentystyczna) lub pełnoceramicznej czyli z samej porcelany. Wybór materiału zależy od oczekiwań estetycznych i możliwości finansowych pacjenta.

Most protetyczny umożliwia zastąpienie braku jednego lub kilku zebów, jest uzupelnieniem przytwierdzonym na stałe. Most zębowy protetyczny składa się z dwóch koron protetycznych zamontowanych na zębach okalających lukę oraz z korony protetycznej odtwarzającej brak zębowy, połączonych ze soba w jedną całość. Mosty protetyczne wykonywane są tak jak korony protetyczne z porcelany na podbudowie matalowej lub w całości z porcelany. Wykonanie mostu zębowego jest dla pacjenta zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż proteza stomatologiczna.

Protezy zębowe to ruchome uzupełnienie braków zębowych. Protezy zębowe nie są przymocowane na stałe w jamie ustej i pacjent może je w każdej chwili wyjąć. Protezy zębowe stosowane są do odbudowy licznych lub całkowitych braków zębowych. Nawet protezy zębowe odtwarzające całkowity brak uzębienia mogą być mocowane na implantach zębowych, dając duży komfort użytkowania.

Jakie są następstwa nieleczonego braku zęba?