Gabinet Olbrachta 23 tel. (22) 666 33 88    ❘    Gabinet Skalskiego 1 tel. 505 022 828    ❘    Gabinet Skarbka z Gór 130 tel. (22) 744 70 86

Dental Spa Implanty Stomatologiczne Zębów Warszawa Wola Olbrachta
Dental Spa Implanty stomatologiczne zębów Warszawa Wola
To jest linia
Oferta Implanty stomatologiczne zębów Warszawa Wola

Implanty stomatologiczne zębów w pytaniach i odpowiedziach:

  1. Co to są implanty stomatologiczne zębów?
  2. Jakie są zalety implantów stomatologicznych?
  3. Jakich implantów zębowych używamy?
  4. Jaka jest trwałość implantów stomatologicznych?
  5. Gdzie i kiedy przyjmuje lekarz implantolog?
  6. Jaka jest cena leczenia implantologicznego?
  7. Opinie Naszych Pacjentów :-)
To jest linia

1. Co to są implanty stomatologiczne zębów?

Implanty stomatologiczne zębów umożliwią uśmiechanie się przez całe życie. Implanty są to zastępcze zęby, które wyglądają jak własne i naturalne. Są to niewielkie śrubki, którymi są zastępowane korzenie zębów. Wykonane są z biokompatybilnego materiału - najczęściej tytanu. Implant zębowy podobnie jak korzeń zęba, umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy, a na nim umieszcza się koronę porcelanową, która odtwarza funkcje i estetykę naturalnego zęba.

2. Jakie są zalety implantów stomatologicznych?

3. Jakich implantów zębowych używamy?

W naszej klinice używamy implantów zębowych firmy MIS (C1, SEVEN), Implant Direct (USA). Są to bezpieczne, sprawdzone implanty bardzo wyskokiej jakości, obecne na rynku od wielu lat. Implanty zębowe firmy MIS należą do najczęściej stosowanych implantów na świecie.

4. Jaka jest trwałość implantów stomatologicznych?

Dobrze zaplanowane i przeprowadzone leczenie daje niemal stuprocentową pewność, że wszczepiony implant stomatologiczny przyjmie się i będzie służył przez długie lata. Ze względu na to, iż implaty wykonane sa z biokmpatybilnego i wytrzymałego materiału jakim jest tytan, są bardzo trwałe i wręcz niemożliwe do uszkodzenia przy normalym użytkowaniu. Ponieważ jednak jest to wszczep umieszczony w żywym organizmie, część reakcji na obce ciało jakim jest implant stomatologiczny, zależy od stanu organizmu użytkującego. Jeżeli w trakcie użytkowania wszczepu pojawią się u pacjenta jakieś czynniki ogólne, na przykład choroby lub nałogi, wówczas mogą mieć one negatywny wpływ na efekt terapii. Dużą rolę w utrzymaniu implantu stomatologicznego odgrywa również jego pielęgnacja czyli dbałośc pacjenta o higienę jamy ustenej. Negatywnie wpływa palenie papierosów pogarszając zdolności regeneracji tkanek, w związku z tym obniża istotnie szanse pozytywnego rokowania co do przyjęcia i długotrwałego utrzymania wszczepu. Aby długo cieszyć się wszczepionym implantem stomatologicznym należy regularne zgłaszać się na zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów połączone z wizytą kontrolną.

5. Gdzie i kiedy przyjmuje lekarz implantolog?